Ekologiczne pieluchy

Czy pieluchy wielorazowe ograniczają ruchy dziecka?

Czy pieluszki wielorazowe ograniczają ruch dziecka?

Rodzice rozważający zakup pieluch wielorazowych dla swojego dziecka często analizują wiele czynników. Biorą pod lupę aspekty zdrowotne, koszt pieluch, wchłanialność, lecz często pojawia się również bardzo ważne pytanie – czy pieluchy wielorazowe ograniczają ruchy dziecka. Całkiem zrozumiałe, iż dbając o prawidłowy rozwój swojego dziecka troszczą się o jego swobodę w trakcie aktywności ruchowej. Zdarzają się również obawy o to, że pełna pieluszka będzie utrudniała dziecku wstawanie i utrzymanie równowagi.

Pieluchy wielorazowe nie krępują ruchu dziecka

 

Najnowsze pieluszki wielorazowe są zbudowane w taki sposób, by dziecko czuło komfort w trakcie ruchu i nie czuło żadnych ograniczeń. Oczywiste jest, iż każda pieluszka, czy pampers jest pewną uciążliwością dla Twojej pociechy, lecz dzięki lekkim materiałom udało się je wyprodukować tak, by zminimalizować jej ciężar. Producentom pieluch wielorazowych należą się wielkie brawa, gdyż stworzyli ekologiczne produkty, które są chwalone za aspekty zdrowotne, oszczędnościowe, a także ze względu na ich wygodę, chłonność i brak ograniczeń ruchu dla dziecka. Wydaje się, iż jest to coś niewykonalnego, a jednak w pełni się udało.

Miękkie i elastyczne materiały pieluszki ułatwiają ruch dziecka

 

Dzięki mięciutkim i elastycznym materiałom, pieluszki wielorazowe nie ograniczają ruchu dziecka. To właśnie one sprawiają, iż materiał jest podatny na wygięcia razem z wygibasami Twojej pociechy. Wkłady są zazwyczaj wykonane z mikrofibry, bawełny organicznej, bądź bambusa, zaś otulacze z poliestru. Ekologiczne pieluchy mają wysoką chłonność i nie grozi nam przeciekanie. To za sprawą specjalnych klinków na nogawkach, które nie dopuszczą do wycieków. Materiały zaś dzięki swej miękkości amortyzują wszelkie upadki na pupę podczas pierwszych prób wstawania na nóżki, czy chodzenia.

System zapięć zapewniający bezpieczeństwo i wygodę w trakcie ruchu

 

Co istotne pieluchy wielorazowe to często inwestycja na długi czas. Pieluszki te rosną razem z dzieckiem, a to wszystko dzięki specjalnym zapięciom, które pozwalają na dostosowanie ich do ciała dziecka. Co za tym idzie, gdy Twoje dziecko nabierze wagi nie wyrzucasz pieluch, lecz luźniej je zapinasz dzięki specjalnym napom i rzepom. Tym sposobem masz pewność, że ruch Twojego dziecka nie jest ograniczony przez pieluchy na żadnym z etapów rozwoju. Takiej wygody nie zapewnią Ci żadne inne pieluchy!
Pewnie niejednokrotnie widziałaś, jak zwykłe pampersy same się otwierają, bądź pieluchy tetrowe rozwiązują – w przypadku pieluszek wielorazowych nie będziesz miała takiego problemu. Twoje dziecko będzie mogło w pełni bezpiecznie się poruszać, a Ty nie będziesz obawiała się, iż pieluszka się otworzy. System napów i rzepów został tak skonstruowany, by stabilnie zabezpieczał pieluchy, a dodatkowo umożliwiał wygodną regulację rozmiarów. To inwestycja na długi czas, która zapewni zdrowy rozwój Twojemu dziecku.