Pieluchy wielorazowe

Przechowywanie zużytych i brudnych pieluszek wielorazowych

Przechowywanie brudnych i zużytych pieluch wielorazowych

Pieluszki wielorazowe są tańsze, zdrowsze, bezpieczniejsze, a nawet ładniejsze. Wbrew wszelkim pozorom, użytkowanie wielorazówek nie jest trudne. Dużą uwagę trzeba jednak przyłożyć do tego, by ich stosowanie i przechowywanie było higieniczne.

 

Rodzice, którzy przestali stosować jednorazówki i zdecydowali się na pieluszki ekologiczne, przyznają, że to był dobry wybór. Zużyte pieluszki wielorazowe wystarczy wyczyścić i wyprać, by mogły dalej służyć dziecku. Wielorazówki są więc niezwykle przyjazne środowisku, jak i portfelowi każdego rodzica.

 

Noworodki i młodsze maluszki przewija się średnio 8 – 12 razy na dobę, a starsze dzieci rzadziej – zanim zbierze się wystarczającą ilość pieluszek czy wkładów, by zapełniły pralkę, może więc minąć trochę czasu. Zużywane w ciągu doby, dwóch czy nawet trzech dni pieluszki trzeba gdzieś składować. Najlepiej w miejscu niedostępnym dla bobasa i w sposób, dzięki któremu nieprzyjemne zapachy nie będą wydostawały się na zewnątrz.

Sproawdzone sposoby na przechowywanie brudnych i zużytych pieluch

Do przechowywania brudnych pieluszek w domu najlepiej sprawdzą się specjalne kosze czy pojemniki. Mają one szczelną pokrywę, która chroni przed wydostawaniem się „zapaszków”. Jako dodatkowe zabezpieczenie można zastosować biodegradowalne worki na zużyte pieluszki – mogą być bezzapachowe lub zapachowe. Dzięki workom, pojemnik lub kosz będą zawsze czyste.

 

Przewijanie w domu jest proste. Co jednak zrobić ze zużytą pieluszką, gdy jesteśmy z dzieckiem na spacerze lub wyjeździe? Producenci ekologicznych produktów dla niemowląt znaleźli doskonałe rozwiązania!

 

Nieprzemakalne worki na pieluszki wielorazowe

Nieprzemakalne worki na pieluchy, wiązane na troczki, nie tylko przepięknie wyglądają (nikt się nawet nie domyśli, że w takim kolorowym woreczku znajdują się brudne pieluszki!), ale przede wszystkim chronią wstydliwą zawartość. Równie dobry pomysł to zapinana na zamek torba na brudne pieluszki. I worki, i torby na pieluchy są dostępne w różnych rozmiarach – pozwolą przechowywać nawet do 15 zużytych pieluszek. Dzięki wodoodpornym materiałom woreczków i toreb, nie trzeba martwić się o jakiekolwiek przeciekanie, przepuszczanie zapachu czy zabrudzenia. Torby i worki na pieluchy można przewozić w koszu dziecięcego wózka lub przyczepić je do jego ramy. Rodzicom, którzy często przebywają wraz z dzieckiem poza domem przyda się także solidnie wykonany, całkowicie nieprzemakalny worek do zapięcia na wózek. Jest on stabilny, posiada mocną taśmę ściągającą oraz specjalne zaczepy umożliwiające wygodne przymocowanie worka do wózka.

 

Szerokie zastosowanie nieprzemakalnych toreb i worków

Torby i woreczki pozwalają przechowywać nie tylko zużyte pieluszki. Z powodzeniem można przetrzymywać w nich pieluszki czyste, ubranka, akcesoria czy też np. mokry strój kąpielowy – wystarczy zaopatrzyć się w kilka sztuk o różnych rozmiarach, by raz na zawsze zaprowadzić ład i zadbać o higienę pieluchowania wielorazowego.

 

Aby przechowywanie pieluch było jeszcze bardziej wygodne, warto wkropić do woreczka czy torby kilka kropel olejku zapachowego – skutecznie zabija nieprzyjemne zapachy i działa odkażająco.