Pieluchy wielorazowe

Otulacze do pieluch

Otulacze do pieluch wielorazowych

Ekologiczne pieluchy wielorazowego użytku wykonane są w znacznej mierze – poza pieluchami typu AIO – z chłonnego wkładu i otulacza utrzymującego wkład na miejscu. Otulacze do pieluch pełnią funkcję stosowanej niegdyś ceratki, tyle, że są znacznie wygodniejsze, zapewniają stabilizację dowolnego typu wkładu, a dzięki nowoczesnemu systemowi zapinania idealnie dopasowują się do ciała dziecka. Wiodące marki na rynku artykułów higienicznych dla dzieci i niemowląt produkują coraz nowsze, bardziej funkcjonalne rodzaje otulaczy, zaprojektowane w sposób umożliwiający wybór idealnie dostosowany do konkretnych potrzeb.

 

Pieluchy Snap In One – „zepnij w jedno”

Otulacze przeznaczone są dla systemu pieluch SIO (Snap In One – „zepnij w jedno”), co oznacza, że wkłady wpinane są do otulacza za pomocą płaskich nap. Jest to wygodny system, pozwalający na ekonomiczne wykorzystanie tego samego otulacza do kilku rodzajów wkładów różniących się rodzajem materiału, z jakiego są wykonane.

Otulacze do pieluszek produkowane są w różnych rozmiarach, dostosowanych do wagi dziecka, jednak najpopularniejsze są otulacze typu one size. One size oznacza, że otulacz „rośnie wraz z dzieckiem”, a zatem może być wykorzystany dla tego samego dziecka od wieku noworodkowego aż do treningu nocnikowego. Idealne dopasowanie do ciała dziecka zapewniają – zależnie od producenta i konkretnej marki – napy, rzepy lub oba rodzaje zapięć występujących jednocześnie, czego przykładem mogą być pieluszki wielorazowe firmy Close Parent typu 2 w 1, w których płaskie napy pozwalają na regulację wysokości, a boczne rzepy – szerokości pieluchy.

 

Funkcjonalność i ochrona delikatnej skóry

Otulacze do pieluch wykonane są z wysokiej jakości materiałów naturalnych spełniających normy i potwierdzonych certyfikatami jakości. Wybór konkretnych materiałów do produkcji otulaczy zależy w znacznej mierze od producenta i rodzaju pieluchy, niemniej jednak otulacze do pieluch produkowane są zazwyczaj z bawełny, wełny, włókna bambusowego czy wreszcie specjalnego poliestru powlekanego TPU o zwiększonej funkcji izolacyjnej, co dodatkowo chroni materiał przed przeciekaniem. Istotną rolą materiałów do produkcji otulaczy jest również ich funkcja termoregulacyjna, dzięki której działają antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo, nie podrażniając skóry dziecka. Przewiewne i zapewniające stałą cyrkulację powietrza otulacze do pieluch są doskonałym wyborem w przypadku dzieci o bardzo delikatnej, skłonnej do podrażnień i odparzeń skórze.

 

Otulacze do pieluch – komfort użytkowania, nowoczesna estetyka

W nowoczesnych otulaczach do pieluch wielorazowych w wersji eko, dzieci odczuwają suchość oraz przyjemne uczucie komfortu na co dzień, ponieważ materiały użyte do produkcji otulaczy są również bardzo miękkie i przyjemne w dotyku.

 

Jakie najlepsze eko szampony dla dzieci sprawdzą się najlepiej?

 

Otulacze do pieluszek wykonane są z barwnych, ciekawie zdobionych materiałów, co dodatkowo zwiększa ich atrakcyjność. Interesująco zaprojektowane, niejednokrotnie przypominające dziecięce majteczki, otulacze do pieluch sprawiają, że codzienna higiena dziecka jest przyjemniejsza, a szeroka paleta kolorów i motywów dekoracyjnych sprawi przyjemność zarówno rodzicowi, jak i dziecku.