Ciąża i narodziny Dziecko Niemowlę Rodzicielstwo

Nosidełko Tula łatwe w użyciu

   Nosidełko Tula – łatwe w użyciu

Noszenie dziecka w nosidełku to wygodne rozwiązanie zarówno dla dziecka jak i dla rodzica. Ważnym zadaniem dla rodzica jest dbanie o prawidłową postawę ciała i kręgosłupa dziecka. Nosidełko Tula zapewni Twojemu  maluszkowi odpowiednią ergonomiczną postawę, dziecko nie wisi w nosidełku. Jest ułożone w odpowiedniej pozycji należy tylko pamiętać o odpowiednim ułożeniu dziecka. Jest wiele możliwości korzystania z nosidełka. Noszenie dziecka i samodzielne zapinanie oraz wyciąganie dziecka z nosidełka Tula jest bardzo łatwe.

Noszenie dziecka z przodu

Kiedy decydujemy się na noszenie dziecka  z przodu powinniśmy w pierwszej kolejności zapiąć pas na biodrach, przełożyć jedną część klamry pod gumą zabezpieczającą , klamrę męską  połączyć z żeńską. Sprawdzić zapięcie klamry aby wszystko idealnie ze sobą współgrało. Następnie poprawnie dostosować pas do naszego obwodu bioder i talii tak aby nie czuć żadnego ucisku czy uczucia niewygody. Panel nosidła Tula powinien znajdować się z przodu ciała. Tak aby dziecko czuło się dobrze i nie był za mocno ściśnięte pasem.Umieszczamy dziecko w nosidełku zwracając uwagę na nogi dziecka delikatnie rodzielając nóżki od siebie. Panel nosidła umieszczamy w takiej pozycji aby okrył plecy maluszka i się do nich dopasował. Umieszczamy rączki dziecka w ramiączkach kolejno lewą i prawą.  Następnie zapinamy pasek łączący ramiączka, regulujemy go. Dociągamy pasek ramiączek nosidełka.Należy odpowiednio dociągnąć taśmy ramiączek do momentu, w którym dziecko będzie całkowicie okryte panelem.


Nosidełko na plecach


Kiedy będziemy chcieli umieścić dziecko na swoich plecach  musimy zwrócić uwagę na to, aby trzymając dziecko na prawym biodrze wsunąć lewą rączk. Należy zapiąć pas biodrowy przekładając męską klamrę pod gumą zabezpieczającą łącząc ją z klamrą żeńską. Trzymając dziecko za lewą stopę  trzeba przeciągnąć je przez nosidełko. W tym samym momencie pochylić się do przodu, aby przesunąć ciężar dziecka na plecy. Kilka czynności i prawie gotowe. Nadal pochylając się do przodu, należy trzymać malca lewą ręką i założyć prawe ramiączko. Następnie zapiąć  pasek na klatce piersiowej i wyreguluj zacisk. Napnij ramiączka, pociągając za paski regulujące. Bez dodatkowej pomocy można z łatwością zapiąć swojego maluszka w nosidełku jak i go z niego wyciągnąć.