Ekologiczne pieluchy

Pieluszki SIO

Pieluszki SIO - Snap in One

Ekologiczne pieluszki SIO ( Snap In One – „zepnij w jedno”) to typ pieluch wielorazowych, w których wkłady przypinane są do otulacza za pomocą nap – w przeciwieństwie do pieluch typu AIO, w których wszystkie części są zszyte razem. Pieluszki SIO są jednym z najpopularniejszych pieluch wielokrotnego użytku produkowanych przez popularne na rynku marki tego typu artykułów higienicznych. Znaczna część osób kupujących i używających pieluszki SIO do codziennej higieny swojego dziecka ceni ich funkcjonalność i wysoką jakość wykonania oraz sposób, w jaki są zaprojektowane. System, w którym do otulacza przypina się różnego rodzaju wymienne wkłady stanowi o jego ekonomice, ponieważ nie wymaga kupowania ilości otulaczy równej liczbie wkładów. Dwa czy trzy wymienne otulacze typu One Size – „rosnące razem z dzieckiem” – przeznaczone dla dzieci o wadze 4,5 do 16 kg wystarczają na dłuższy okres pieluchowania, natomiast chłonne wkłady należy wymieniać częściej.

 

Pieluchy SIO – wysoka jakość naturalnych materiałów

Pieluszki SIO wykonane są z wysokiej jakości materiałów zapewniających dziecku wygodę, poczucie suchości oraz komfortu przez cały dzień. System nap lub rzepów pozwala na dowolną regulację wielkości pieluchy i idealne dopasowanie jej kształtu do ciała dziecka, co dodatkowo wzmacnia ochronę, jaką daje pieluszka. Otulacze wykonane są zwykle z wodoodpornego poliestru o zwiększonych właściwościach izolacyjnych, natomiast wkłady z różnego rodzaju materiałów biodegradowalnych, jak organiczna bawełna, wysokiej jakości mikrofibra czy włókna bambusowe, które oprócz znacznym zdolnościom absorpcyjnym działają również antybakteryjnie dodatkowo zabezpieczając skórę dziecka przez odparzeniami.

 

Pomoc w codziennej higienie wrażliwej skóry

Naturalne, organiczne materiały, z których wykonane są pieluchy SIO są jednym z powodów, dla których wielorazowe pieluszki polecane są na forach rodziców wychowujących i pielęgnujących dzieci zgodnie z zasadami świadomego rodzicielstwa oraz rosnącej świadomości ekologicznej. Pieluszki wielorazowego użytku polecane są również przez rodziców i opiekunów dzieci mających problemy zdrowotne w zakresie rozmaitych alergii skórnych oraz azotopowego zapalenia skóry, wymagającego znacznej staranności i doboru najlepszych, najmniej podrażniających i nieuczulających produktów do codziennej higieny dziecka. Naturalne materiały wkładów zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, dzięki czemu zapobiegają zapoceniom, odparzeniom oraz zaczerwieniom nawet delikatnej skóry noworodków.

 

Pieluszki Snap in One – eko rodzicielstwo oraz estetyka

Pieluszki SIO nie tylko przyczyniają się do dbałości o stan środowiska naturalnego, pozwalają na bezpieczną i pewną pielęgnację wrażliwej skóry oraz stanowią stosunkowo niewielki wydatek w porównaniu do zwykłych pampersów, ale również sprawiają, że codzienna higiena dziecka staje się łatwiejsza i przyjemniejsza. Bogata kolorystyka i wzornictwo materiałów, z których wykonane są otulacze zadowoli każdą, nawet najbardziej wymagającą osobę, dla której estetyka i wygląd przedmiotów otaczających dziecko ma szczególne znaczenie. Wielobarwne pieluszki z oryginalnymi motywami zdobniczymi, jak kłosy zboża, kwiaty winorośli, misie panda czy przyczepy kempingowe sprawią przyjemność nie tylko rodzicom, ale i samemu dziecku. Z tego też powodu pieluszki SIO są ciekawym pomysłem na nietuzinkowy i praktyczny prezent.

Przeczytaj opinie o pieluchach wielorazowych i nie tylko.

Pozostaw komentarz