Dziecko Niemowlę

Pieluchy wielorazowe Grovia – dlaczego warto je wybrać?

Trudno jest sobie w dzisiejszym świecie wyobrazić wychowanie i pielęgnowanie niemowlaka bez pieluszek. Ich stosowanie ma na celu ułatwić życie maluchom, które chcą także czuć się komfortowo w każdej sytuacji, ale także zapracowanym rodzicom. Obecnie najbardziej rozpowszechnione są pieluszki jednorazowego użytku, ponieważ wiążą się z największą wygodą stosowania, po zużyciu najzwyczajniej lądują w koszu na śmieci. Czy jednak jest to najlepsze rozwiązanie dla maluszków i dla środowiska? Okazuje się, że na pewno nie.

Pieluszki wielorazowe a jednorazowe

Trzeba sobie uświadomić, że to co jest wygodne, niekonieczne jest najlepsze. Pieluszki jednorazowe są ogromnym zagrożeniem dla środowiska, a także dla dziecka z uwagi na substancje, z jakich są one wykonywane. W składzie znanych wszystkim pieluch jednorazowych pieluszek można znaleźć np. takie substancje jak:
– pulpa chemiczna, celulozowa, absorbująca wodę,
– SAP: polimery chłonne,
– PP: polipropylen,
– LDPE: polipropylen niskiej gęstości,
– PET: poli teraftalan etylenu.

Tak bogaty skład chemiczny nie jest w stanie rozłożyć się w środowisku naturalnym, lub rozkład trwa setki lat. A co z pieluszką wielorazową? Przyjrzyjmy się bliżej jak wyglądają pieluchy wielorazowe Grovia. Są to pieluszki w pełni ekologiczne przyjazne dla środowiska. Nie dość, że zostały wyprodukowane z bezpiecznych materiałów, to wielkość ich zużycia jest nieporównywalnie mniejsza do jednorazówek. Wielorazowe pieluszki Grovia powstały, aby odpowiedzieć na potrzeby świadomych zagrożenia rodziców, chcących zwiększyć bezpieczeństwo swoich dzieci, a także mających świadomość zagrożenia, jakie niosą ze sobą tony zużytych pieluch jednorazowych.

Jak prezentują się pieluchy wielorazowe Grovia?

Grovia to seria pieluszek dla dzieci w uniwersalnych rozmiarach i wielu różnych wzorach i kolorach. Ich konstrukcja została zaprojektowana z myślą o maksymalnej wygodzie dziecka, a także wystarczającej chłonności. Jak informuje producent, wymienne wkłady wykonane są z naturalnych materiałów jak bawełna organiczna, natomiast zewnętrzna powłoka to fotodegradowalny i wodoszczelny poliester TPU. Uniwersalny rozmiar umożliwia stosowanie pieluchy przez cały okres używania dla dziecka. Do wielorazowej pieluchy Grovia można włożyć wkład wielorazowego użytku, lub jednorazowy. Jednorazowe wkłady wykonane są z super miękkiego, biodegradowalnego włókna ingeo. Wkłady wielorazowe to warstwy 100% bawełny z poliestrem TPU. Wielokrotne pranie wkładów nie powoduje zmniejszenia chłonności.

Decydując się na pieluchy dla swojego dziecka, warto jest dokonać wyboru świadomie, a nie kierować się sloganami zasłyszanymi w reklamie telewizyjnej.