Ekologiczne pieluchy

Ekologiczne pieluszki jednorazowe

Ekologiczne pieluszki jednorazowe

Rynek artykułów dla niemowląt stanowi w dzisiejszych czasach prężnie rozwijającą się gałąź przemysłu. Współcześni rodzice i opiekunowie są ze wszech miar skupieni na wspomaganiu prawidłowego rozwoju dziecka we wszystkich dziedzinach i na optymalnym dostosowaniu rozmaitych akcesoriów do indywidualnych potrzeb danego dziecka. Dotyczy to również wysokiej jakości produktów do codziennej higieny, wśród których prym wiodą marki oferujące wysoką jakość i funkcjonalność. Z tego też powodu jednym z najbardziej cenionych dziś tego typu artykułów są ekologiczne pieluchy jednorazowe. Ich rosnąca popularność wynika przede wszystkim z wysokiej jakości materiałów wykorzystywanych do produkcji.

 

Pieluchy jednorazowe – certyfikowane materiały biodegradowalne

Ekologiczne pieluszki jednorazowe są całkowicie biodegradowalne i tym samym bezpieczne dla środowiska naturalnego, dlatego też są bardzo chętnie kupowane przez osoby wyznające ideologię pro eko oraz pragnących wychowywać dzieci już od najmłodszych lat w poszanowaniu dóbr natury i maksymalnym wykorzystywaniu wysoko przetworzonych produktów. Naturalne materiały, z których wykonane są pieluszki ekologiczne jednorazowe to bawełna lub miazga papierowa przypominająca konsystencję i strukturę bawełny, skrobia kukurydziana, rozmaitych materiałów oxo – biodegradowalnych oraz absorbujących wilgoć kulek żelujących, dzięki którym ekologiczne pieluszki pozwalają na maksymalne zabezpieczenie przed ewentualnym przeciekaniem.

 

Stosowane podobnie jak zwykłe pampersy wykonane z wykorzystaniem chemicznych środków perfumujących, nawilżających, lateksu oraz innych związków, ekologiczne pieluszki po każdorazowym zabrudzeniu zostają wyrzucone, jednak zawarte w nich naturalne materiały ulegają szybkiemu rozkładowi (65% w ciągu 4 lat), co w znaczący sposób przyczynia się do ochrony środowiska przed działaniem szkodliwych substancji i środków.

 

Całkowita ochrona wrażliwej skóry niemowląt dzięki pieluszkom jednorazowym

Ekologiczne pieluchy jednorazowe ze względu na naturalne materiały potwierdzone certyfikatami jakości Vegan Society są doskonałym rozwiązaniem w przypadku noworodków i niemowląt o delikatnej, skłonnej do odparzeń, wrażliwej skórze. Ponieważ do ich produkcji nie użyto żadnych związków chemicznych wybielających, perfumujących czy nawilżających, ekologiczne pieluszki są stuprocentowo naturalne, co przekłada się na ich pozytywny wpływ na skórę dziecka, z którą stykają się bezpośrednio. Przetworzona bawełna, miazga papierowa czy skrobia kukurydziana zapewnia eko pieluszkom przewiewność i pozwala „oddychać” skórze dziecka, dzięki czemu chroni ją przed zaparzeniem. Dlatego też pieluszki ekologiczne jednorazowe są szczególnie polecane dla dzieci z problemami skórnymi, jak wszelkie alergie skórne, a nawet atopowe zapalenie skóry.

 

Zobacz również: Pieluchy 2 w 1

 

Ekologiczne pieluchy jednorazowe są wykonane z bardzo chłonnych materiałów o dużej gwarancji nieprzemakalności, co sprawia, iż mogą być bezpiecznie stosowane przez dłuższy czas – nawet do dwunastu godzin – bez ryzyka przemoczenia. Funkcjonalność i łatwość użytkowania sprawia, iż ekologiczne pieluszki mogą być stosowane do pieluchowania nawet najmłodszych i najmniejszych dzieci przez osoby, które nigdy wcześniej nie miały kontaktu z tego typu pieluszkami. Pieluszki ekologiczne jednorazowe są przeznaczone zarówno dla noworodków o wadze 1 do 3 kg, jak i starszych dzieci ważących 9 – 15 kg.